Rainbow page separator

Muž zadržel ve sklepě opilého zloděje, ten měl 3,7 promile

Pátek, 13. Květen 2016

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Žďár nad Sázavou / K případu krádeže věcí ze sklepa, při níž pachatele majitel přistihl, byli minulý čtvrtek večer přivoláni policisté do jednoho z bytových domů ve žďárské Bezručově ulici. „Majitel jednoho z bytů přistihl ve svém sklepě muže, jenž se tam přehrabával v uložených věcech a navíc měl u vchodových dveří připravené jízdní kolo, které ze sklepa odcizil. Poškozený majitel muži zabránil v odchodu a ihned volal linku 158,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Na místo vyjela hlídka obvodního oddělení, která podezřelého zadržela. Vzhledem k tomu, že jevil známky značné opilosti, provedli u něho policisté dechovou zkoušku, při níž nadýchal 3,72 promile. Z tohoto důvodu ho nejdříve převezli k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.
Následující den pak muže eskortovali na obvodní oddělení, kde mu sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. „Ve věci vedou zkrácené přípravné řízení, podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala policejní mluvčí.