Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, muzeum, provozní doba
Rainbow page separator

Muzeum knihy ve Žďáře omezilo provozní dobu

Středa, 27. Duben 2011

Žďár nad Sázavou/ Úsporné důvody stojí za změnou provozní doby Muzea knihy ve Žďáře nad Sázavou. Stálá expozice Národního muzea, která je umístěna v zámeckém areálu rodiny Kinských, je od dubna tohoto roku k vidění již jenom ve všední dny. Během letošní turistické sezony sem tedy návštěvníci mohou zavítat od pondělí do pátku, a to vždy od devíti hodin dopoledne do čtyř hodin odpoledne.

Prohlídky se konají každou celou hodinu, přičemž poslední výprava vyráží zhlédnout expozici týkající se vývoje knih a knihtisku v 15:00. Přednost však mají předem objednané skupiny. O víkendech a ve státní svátky je pak Muzeum knihy nově uzavřeno.
Od 15. března letošního roku muselo dojít ještě k jedné změně, taktéž z ekonomických důvodů. Zrušen byl vstup zdarma do všech objektů Národního muzea včetně žďárského Muzea knihy, který platil vždy v první čtvrtek měsíce od dvou do šesti hodin odpoledne. Jediným dnem, kdy tedy mohou zájemci zhlédnout expozici o knihách a knihtisku bezplatně, je prozatím sobota 21. května 2011. Právě na toto datum totiž připadá Mezinárodní den muzeí.