Rainbow page separator

Muzeum nové generace nabízí po dva týdny prohlídky zdarma

Pátek, 12. ledna 2018

Žďár nad Sázavou / Od 16. do 31. ledna mohou lidé zdarma navštívit Muzeum nové generace ve žďárském zámku. „Začátek nového roku bychom rádi našim návštěvníkům zpříjemnili. A proto jsme se rozhodli zpřístupnit Muzeum nové generace výjimečně zdarma. Samozřejmě bude otevřená i kavárna a obchod se suvenýry, ve kterém bude probíhat tradiční lednový výprodej. Lidé si mohou pořídit například regionální potraviny,“ uvedla marketingová ředitelka žďárského zámku Lucie Herberová. Otevřeno bude kromě pondělí vždy od 9 do 17 hodin.
Netypické interaktivní muzeum získalo v roce 2016 mezinárodní ocenění Živa za kreativitu. „Muzeum nové generace není jen muzeum, je to příběh, který je jakýmsi pomyslným klíčem k historii areálu bývalého kláštera, dnešního zámku a jeho okolí. Reakce návštěvníků potvrzují, že prohlídka je dokáže vtáhnout do děje a zaujmout všechny věkové kategorie,“ doplnila Herberová.
Muzeum nové generace je mimo prvních dvou lednových týdnů otevřeno po celý rok, konají se v něm i různé další akce pro veřejnost.