Rainbow page separator

Muzeum opravují postupně, žádat o dotace se dá až napřesrok

Pátek, 24. Srpen 2018

Nové Město na Moravě / I nadále pokračují rekonstrukční práce v novoměstském Horáckém muzeu. V minulých letech byla nejdříve zrekonstruována střecha historické budovy, protože do staré zatékalo, pak došlo na vybourání starého depozitáře, který byl pro skladované muzejní exponáty zcela nevhodný.
„Kurátorka muzea Alice Hradilová nedávno dokončila novou stálou expozici Karla Němce. Nová je také expozice skla a litiny. Myslím, že to je velký kus práce. Na celkovou rekonstrukci bylo potřeba získat dotace. Podle
předpisů Evropské unie ale město může v určitém období čerpat jenom omezené množství dotací. A tato hranice byla naplněna. Od příštího roku ale můžeme žádat znovu,“ informoval ředitel Novoměstských kulturních zařízení, která se starají i o provoz Horáckého muzea, Daniel Šimek.
V dalších etapách přestavby, kterou již dříve schválili novoměstští zastupitelé, rekonstrukce muzea počítá s přístavbou na dvorku, kde vznikne sociální zázemí pro návštěvníky a kancelář, a dále s výtahem a celkovou technickou rekonstrukcí budovy.