Rainbow page separator

Muži se v řízení vystřídali, silně opilí však byli oba

Čtvrtek, 2. Duben 2015

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Žďár nad Sázavou / K případu řidiče pod vlivem alkoholu, kterého zastavila hlídka strážníků na Havlíčkově náměstí, byli v úterý před půl devátou hodinou ranní přivoláni žďárští policisté. „Ti na místě zjistili, že ve vozidle značky Škoda Octavia jeli dva muži. V době zastavení strážníky auto řídil dvaapadesátiletý muž, šestadvacetiletý seděl na místě spolujezdce. Strážníci u řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol, při které nadýchal 2,18 promile. Policisté mu po půl hodině při opakovaných zkouškách naměřili 2,45 a 2,33 promile alkoholu v dechu,“ informovala policejní mluvčí Monika Pátková.
Při provedeném šetření však navíc vyšlo najevo, že za volant stejného vozidla v inkriminované době usedl i mladší z mužů, přičemž ani on nebyl střízlivý. Kolem půl osmé ráno totiž přišli oba společně k autu zaparkovanému na náměstí Republiky. Na místo řidiče si nejdříve sedl šestadvacetiletý muž, vozidlo nastartoval a popojel. Přitom však narazil do dalšího zaparkovaného automobilu, který ale nepoškodil. Poté se se svým kolegou za volantem vyměnili a z náměstí odjeli. Následně je pak nedaleko odtud zastavila hlídka městské policie.
Mladší muž při dechové zkoušce na alkohol nadýchal 3,66 promile a policisté rovněž zjistili, že není držitelem žádného řidičského oprávnění.
Policisté oba alkoholem posilněné šoféry zadrželi a převezli je na služebnu k provedení dalších úkonů. „Mladšímu z nich již sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, druhému, který byl za stejný přečin odsouzen již v roce 2013, sdělí podezření z trestného činu v následujících dnech,“ dodala mluvčí.