Rainbow page separator

Myslivci na výstavě představí na 1350 trofejí ze 127 honiteb

Pátek, 24. března 2017

Výstava trofejí

Žďár nad Sázavou / Tradiční výstavu trofejí ulovené zvěře u příležitosti chovatelské přehlídky od pátku 24. do neděle 26. března lidé uvidí ve velkém sále Hasičské pojišťovny v Komenského ulici. Pořádá ji Okresní myslivecký spolek ve Žďáře nad Sázavou, pro návštěvníky z řad veřejnosti bude přístupná každý den od 8 do 17 hodin. Lidé se mohou opět těšit nejenom na výstavu trofejí, ale i na doprovodný prodej mysliveckých potřeb, výrobků z paroží, mysliveckého oblečení, zvěřinových uzenin a občerstvení v podobě výrobků myslivecké kuchyně.
K vidění budou trofeje ulovené v roce 2016 v honitbách okresu Žďár nad Sázavou a oblasti chovu jelení zvěře Žďárské vrchy, jedná se o přibližně 1350 trofejí z celkem 127 honiteb Žďárska.
V rámci přehlídky jsou každoročně prezentovány výsledky kontroly odborné komise, která hodnotí trofeje a spodní čelisti spárkaté zvěře ulovené v honitbách na Žďársku v průběhu celého roku. Posuzuje přitom správnost, případně nesprávnost provedeného odlovu. Lovem musí být v první řadě odstraňována zvěř nehodící se do dalšího chovu, tedy nemocná, vývojově slabá, zraněná a přestárlá.