Rainbow page separator

Na akci společnosti ODAS bude zájemce zdarma vozit vyhlídkový vláček

Čtvrtek, 8. Září 2016

Žďár nad Sázavou – Po loňské úspěšné premiéře uspořádá i letos žďárská společnost ODAS Den otevřených dveří. Akce s bohatým programem pro děti a dospělé se uskuteční v sobotu 10. září od 10 do 16 hodin v areálu na Jihlavské ulici ve Žďáru nad Sázavou. ODAS společně s veřejností oslaví 25. výročí od založení firmy.

Pro děti budou připravené zábavné úkoly, za jejichž splnění získají odměnu a také drobné občerstvení. Nejmladší návštěvníci se mohou navíc těšit i na několik nafukovacích atrakcí, malování na obličej, pohádku v podání divadelního souboru, dětskou diskotéku, fotokoutek a kreslící centrum.

„Veřejnost bude mít prostřednictvím exkurzí možnost nahlédnout na naši třídicí linku, bioplynovou stanici či do dílny na demontáž vysloužilých elektrozařízení. Připravujeme rovněž populární ukázky svozové techniky,“ popsal za organizátory David Odvárka.

Návštěvníci se budou moci do areálu zdarma svézt speciálním vyhlídkovým vláčkem. „Pro obyvatele města jsme u příležitosti oslav čtvrtstoletí naší firmy připravili mimořádnou kyvadlovou dopravu. Mezi centrem města, nádražím a naším areálem bude jezdit turistický silniční vláček „Steelinka“ s lokomotivou a dvěma vagónky, které pojmou více než padesát osob,“ upřesnil Odvárka. Jízdní řád, přehled zastávek a podrobný program akce bude k dispozici na plakátech, na městském webu a na stránkách www.odas.cz.

Na akci společnosti ODAS bude zájemce zdarma vozit vyhlídkový vláčekDospělí návštěvníci budou mít možnost zapojit se do soutěže o hodnotné ceny, která bude vyhodnocena přímo na akci. Vstup na akci je zdarma, uskuteční se za každého počasí, na místě bude k dispozici rovněž nabídka občerstvení.

Součástí letošních oslav byl mimo jiné květnový charitativní koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici, v jehož rámci společnost ODAS věnovala zástupcům žďárských sociálních služeb 30 tisíc korun. Prostředky poslouží na obnovu zahrady u Domova pro seniory v Okružní ulici.

Na loňský Den otevřených dveří zavítalo přes 1000 návštěvníků ze Žďáru nad Sázavou a okolí.

Společnost ODAS 25 let poskytuje obyvatelům Žďáru nad Sázavou a další více než stovce obcí v Kraji Vysočina moderní služby v odpadovém hospodářství. Firma dlouhodobě investuje nemalé prostředky do obnovy svých provozů a zlepšování služeb pro obyvatele a firmy v kraji. Provozuje linku na dotřiďování využitelných složek komunálního odpadu, která patří mezi největší a nejmodernější zařízení v regionu. Kromě toho zajišťuje komplexní služby v odpadovém hospodářství pro firmy, provozuje jednu z největších bioplynových stanic svého druhu v České republice.

Na akci společnosti ODAS bude zájemce zdarma vozit vyhlídkový vláčekDen otevřených dveří ODAS, areál bioplynové stanice, Jihlavská ulice
Sobota 10. září 2016, od 10 do 16 hodin
Na co se můžete těšit?
vyhlídkový turistický vláček • malování na obličej • Barevný den EKO-KOM (nafukovací skákací atrakce, rodeo lahev, recyklační přívěs se soutěžemi) • ekologickou dětskou diskotéku • divadlo pro děti „O vodníku Pačískovi“ • vystoupení kouzelníka • kreslící centrum • fotokoutek (tematické fotografování s popelářskými rekvizitami) • dětský koutek • ukázky svozové techniky • komentované prohlídky dotřiďovací linky, bioplynové stanice a dílny na demontáž vysloužilých elektrozařízení

Vstup na akci, veškerý program, kyvadlová doprava a drobné občerstvení pro děti je ZDARMA!

Dospělí se mohou zapojit do soutěže o hodnotné ceny.

Okružní trasa vyhlídkového vláčku:
ODAS – Autobusové nádraží- náměstí Republiky (před hotelem U Labutě) – Autobusové nádraží – ODAS
Odjezdy z autobusového nádraží: od 9.40 do 11.30 + od 13.00 do 15.50 cca každých 10 minut (od 11.35 do 12.55 přestávka v provozu)

Kyvadlová doprava autobusem po okružní trase:
Brněnská (Policie) – Novoměstská – Neumannova – Studentská – Žižkova – Brodská (Obchodní domy) – Strojírenská (U mostu) – Strojírenská (U Hajčmanů) – Autobusové nádraží
Frekvence spojů: cca každých 30 minut (od 9.15 do 15.00), dva poslední spoje (15.35 a 16.05) odjíždějí přímo z areálu ODAS. Jízdní řády naleznete na zastávkových označnících a společně s dalšími aktualizovanými informacemi také na stránkách www.odas.cz a na městském webu.

Časy komentovaných prohlídek provozů společnosti ODAS
Dotřiďovací linka na papír a plasty
10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30
Bioplynová stanice
11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00
Dílna na demontáž vysloužilých elektrozařízení
10.15, 10.45, 11.15

Na akci bude k dispozici široká nabídka občerstvení a nápojů.
Akce proběhne za každého počasí.
Změna programu vyhrazena.