Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, biatlon
Rainbow page separator

Na biatlonu pomůže 450 dobrovolníků

Pondělí, 14. Leden 2013

IMG_0784Nové Město na Moravě / Na čtyři sta padesát dobrovolníků bude pomáhat při zajištění průběhu únorového mistrovství světa v biatlonu. O tuto činnost se původně ucházelo dvakrát tolik lidí, pořadatelé nakonec mohli přijmout jenom každého druhého z nadšených zájemců o dobrovolnou práci při výjimečné sportovní události.

Celkem se o pořadatelství stará 750 lidí, přičemž z nich je již zmíněných 450 dobrovolníků. Většinu z nich, asi tři stovky, tvoří studenti Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně, zbytek byl organizátory akce vybrán především prostřednictvím internetového dotazníku.

A co všechno budou dobrovolníci při konání biatlonového mistrovství dělat? Například pomáhat u antidopingové kontroly, u ceremoniálů, případně na tribuně. Nejvíce z nich však bude zajišťovat koordinaci parkování, údržbu, úklid a bezpečnost podél tratí a rovněž na tribunách. Při rozhodování o tom, kdo bude na pozice dobrovolných pracovníků při biatlonovém mistrovství přijat, hrály značnou roli například jazykové schopnosti uchazečů, ale i místo jejich bydliště. Zda jsou „domácí“, protože zajistit pro všechny „přespolní“ dobrovolníky ubytování by omezilo dostupné ubytovací kapacity, které využijí sportovci a jejich doprovodné týmy.