Rainbow page separator

Na dětské oddělení lidé za pět měsíců věnovali více než milion

Středa, 3. Říjen 2018

Peníze, papírové bankovky

Nové Město na Moravě / Více než milion, přesně 1 056 790 korun, se za pět měsíců podařilo shromáždit na sbírkovém účtu veřejné sbírky na vybavení právě budovaného dětského oddělení novoměstské nemocnice. „Své dary na speciální účet zasílají firmy i zaměstnavatelé v regionu. Dětské oddělení podpořila také města Žďár nad Sázavou a Bystřice nad Pernštejnem a peníze věnovaly i malé obce, například Nížkov, Chlumětín, Herálec, Bukov, Kameničky a naposledy Zubří,“ vyjmenovala některé dárce mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.
Peníze pro dětské oddělení pomáhají nemocnici získat také organizátoři různých akcí. Spolek holek Moravec získal skoro deset tisíc korun, maminky z Nového Města zase více než 18 300 korun při charitativním běhu. Studenti novoměstského gymnázia přispěli více než 24 tisíci za benefiční bazárek a kavárničku a pro dětské se také tancovalo ve žďárské orlovně, kde se na vstupném vybralo 4200 korun.
Kromě sbírkového účtu číslo 115-7096220287/0100 je možné přispět i prostřednictvím kasiček. „Dvě jsou v našich nemocničních lékárnách, nově máme dvě kasičky i v novoměstské prodejně BILLA, tři jsou v Bystřici, dvě ve Žďáře. Celkem už do nich drobní dárci vhodili 82 283 korun. Je vidět, že každá dvacetikoruna pomáhá. Vážíme si všech dárců, protože díky nim budou mít děti v naší nemocnici hezčí prostředí,“ dodala Tamara Pecková.