Rainbow page separator

Na Havlíčkově náměstí se na jaře změní systém parkování

Úterý, 28. Únor 2017

Žďár nad Sázavou / Se změnou stávajícího parkovacího systému se v jarních měsících počítá na Havlíčkově náměstí. Důvodem je chaotické parkovaní, kdy auta stojící v malém prostoru náměstí často brání výjezdu nebo vjezdu od domů a garáží, případně volnému průchodu chodců. Připravovaná změna spočívá v tom, že na Havlíčkově náměstí a v ulici Radniční bude zřízená zóna s dopravním omezením, konkrétně se zákazem stání, ovšem s výjimkou vozidel označených parkovací kartou na vyznačených místech a rovněž mimo neděle a svátky na vyznačených místech.
Na jedno číslo popisné bude tamním lidem vydávána jedna parkovací karta, s níž bude možné zaparkovat tam, kde to bude dopravními značkami vymezeno. Parkovací karta je připravovaná jako přenosná, takže ji držitel, tedy domácnost, může zapůjčit například pro zaparkování auta návštěvy. V neděli a ve svátky budou moci lidé na náměstí parkovat na vyznačených parkovacích místech, pokud budou volná, i bez karty, což se vztahuje například na návštěvníky kostela.
Navrhovaným dopravním opatřením bude do lokality zároveň umožněn vjezd vozidel zásobování a zákazníků provozoven na nezbytnou dobu pro vystoupení a nastoupení osob a na vyložení nebo naložení nákladu.