Rainbow page separator

Na jaře obsadí stavební dělníci horní část Masarykovy ulice

Čtvrtek, 4. Únor 2021

Nové Město na Moravě / Na patnáct milionů korun bez DPH vyjde společná investice Kraje Vysočina, Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko a novoměstské radnice v podobě okružní křižovatky v horní části Masarykovy ulice na křižovatce s ulicemi Křičkova a Soškova. Město se na investici bude podílet sedmi miliony korun, aktuálně probíhá výběrové řízení na dodavatele stavby, která má být zahájena na jaře.
Začátek letos rekonstruovaného úseku bude na úrovni ulic Malá a Hornická, v Soškově ulici stavební práce zasáhnou až do křižovatky s ulicí Hájkovou. Na opačné straně směrem k Maršovicích opravy skončí na odbočce do ulice Drobného, kde se počítá rovněž s novou autobusovou zastávkou. V souvislosti s kruhovým objezdem, který má zklidnit dopravní situaci a zvýšit bezpečnost ve frekventované ulici procházející městem, přibudou také nové chodníky a veřejné osvětlení, parkovací stání a přechod pro chodce.
Kruhová křižovatka v horní části Masarykovy ulice bude první z celkem tří „kruháčů“ na exponovaném průtahu městem. Druhý je naplánovaný na Komenského náměstí a třetí na křižovatce s Brněnskou ulicí u Billy.

zdroj foto: www.idnes.cz