silnice
Rainbow page separator

Na jaře ve Žďáře začnou přestavovat silnici

Neděle, 7. Prosinec 2014

Žďár nad Sázavou / Vyrovnaný rozpočet pro rok 2015 ve výši 430,8 milionů korun předpokládá jeho návrh, který je zveřejněn na webu města. Žďárští zastupitelé jej budou schvalovat 18. prosince.

Jednou z plánovaných investic žďárské radnice je komunikace, která vede po trase budoucího obchvatu mezi Brněnskou a Jamskou ulicí, na což je vyčleněno deset milionů korun. Silnice pak bude disponovat normami pro komunikaci první třídy a Ředitelství silnic a dálnic ČR vybuduje od Mělkovic až po Jamskou ulici další část trasy. V souvislosti s odklonem tranzitní dopravy ve směru od Nového Města na Moravě k Jihlavě se má značně ulevit provozu na frekventované křižovatce u obchodního centra Convent.

Po vybudování nové spojnice se současná „devatenáctka“ od mělkovické křižovatky stane místní komunikací. Žďárští předpokládají, že by na ní mohly vzniknout cyklopruhy, protože disponuje dostatečnou šířkou. „Jednou z priorit je pokračování vedení cyklodopravy do Mělkovic a Veselíčka,“ uvedl žďárský starosta Zdeněk Navrátil.