Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, revitalizace, zeleně
Rainbow page separator

Na jaře začnou v Novém Městě kácet stromy a sázet nové

Čtvrtek, 31. Leden 2013

sazeni-stromku-1Nové Město na Moravě / Revitalizace městské zeleně v dubnu začne v Novém Městě na Moravě. Mělo by se to dotknout zhruba desítky lokalit ve městě. Jednat se bude o kácení starých a nemocných stromů, zdravotní řez u těch, které to potřebují, a výsadbu nových dřevin, případně i výsev travních porostů.

Ještě předtím, než bylo o revitalizaci rozhodnuto, se v jednotlivých lokalitách uskutečnily diskuse zástupců města a odborníků s tamními obyvateli. Aby mohli lidé vyjádřit svůj názor, přičemž šlo o dosažení kompromisu v případě vzájemných rozporů.

„Někdy není nejdůležitější názor odborníka, například že určitý strom nemá na svém místě co dělat, protože tam nezapadá z hlediska druhové skladby. Pokud je dosud zdravý, nikoho neohrožuje a lidé k němu mají osobní vazbu, tak proč by tam ještě nemohl nějakou dobu růst,“ uvedl novoměstský starosta Michal Šmarda.

Náklady na investiční akci, jejíž předpokládaná cena činila čtrnáct milionů korun, se nakonec výběrovým řízením podařilo snížit na pět. Práce mají být dokončeny ještě v letošním roce.