Rainbow page separator

Na jedné lodi, ve vlnách života

Čtvrtek, 6. Říjen 2016

NA JEDNÉ LODI, VE VLNÁCH ŽIVOTA

Nové Město na Moravš / V pátek 7. října 2016 se příznivci dobročinnosti a zábavy sejdou již na 5. ročníku benefice Portimo, o.p.s. Ta se letos se koná v novoměstském kulturním domě pod názvem NA JEDNÉ LODI, VE VLNÁCH ŽIVOTA, a je tematicky zaměřená na proměny života v běhu času.

„Těší nás zájem veřejnosti. Sál je téměř vyprodaný, a to jak na obě dopolední dětská představení Momo (Studio Damúza), tak na večerní vrchol programu – Božskou Sarah s Ivou Janžurovou v hlavní roli (Divadlo Kalich). Čekáme, že se tak během celého dne benefice zúčastní více než 800 hostů“, říká Ruth Šormová, ředitelka Portimo, o.p.s.

Po celý den bude otevřena benefiční KAFÁRNA s pestrou nabídkou kávy, nápojů i slaného a sladkého pohoštění. Návštěvníci se mohou těšit také na výstavu velkoformátových fotografií Jindřicha Štreita VEPSÁNO DO VRÁSEK. Děti jsou zvány jednak do OBRAZÁRNY, kde mohou nakreslit a vystavit své dílo na téma „Až budeme staří“, a také do originálního HRAČKOVIŠTĚ, kde na ně čekají deskové maxi-hry, speciální hračky a pomůcky, a také didaktické herní panely, vyrobené díky ochotě dárců speciálně pro tuto příležitost (po benefici je využije pro své klienty služba Raná péče). Program zpestří od 15 do 17 hodin ŽIVÉ SOUSOŠÍ, které mohou příchozí rozpohybovat cinknutím mince; od 17 do 19 hodin pak zahraje ŽIVÁ HUDBA.

„Chceme, aby se benefice stala příjemným místem k setkání a rozhovoru. Výstava, obrazárna a kafárna budou otevřeny až do 23 hodin, aby o ně nepřišli ani návštěvníci večerního divadelního představení“, pokračuje Ruth Šormová, a dodává: „Výtěžek benefice podpoří sociální služby a programy Portimo; část provozních prostředků musíme zajistit z neveřejných zdrojů, a benefice je jedním z nich.“

Během celého dne si mohou návštěvníci zakoupit příležitostné buttony, prohlédnout si videoprojekci „Pomáhej Portimu pomáhat!“ nebo se vyfotografovat v kulise benefičního fotokoutku, nazvané „secese i recese“; tu připravili pro benefici studenti loňské 6.A z novoměstského gymnázia. Připraveny jsou také benefiční noviny, poděkování všem dárcům, sponzorům a partnerům benefice a samozřejmě také informační stánek Portimo.

Ruth Šormová informace ještě dále doplňuje: „Benefici nejrůznějšími způsoby každoročně podporují mnozí dárci, sponzoři, sympatizanti a přátelé Portimo. Letos je pro ně připraveno již 120 děkovných listů, které oceňují rozmanitou pomoc. Dostáváme nejen finanční, ale i věcné dary; pomáhají nám také například grafické práce, reklama a propagace, mediální partnerství, fotografování, nadšená dobrovolnice – redaktorka benefičních novin, technické a manuální práce, ochota něco zapůjčit nebo poskytnout slevu…. A radujeme se z originálních nápadů, které nám pomohou zpestřit program: letos jsme takto získali třeba výtvarné návrhy a pak i realizaci herních panelů pro děti, šest ochotných hudebníků a skupinu nápaditých přátel, kteří vytvoří živé sousoší.“

DĚKUJEME, ŽE MÁTE RÁDI DOBROČINNOST A ZÁBAVU!

Portimo, o.p.s. je nestátní nezisková organizace, která vznikla v roce 1998 a pomáhá v Novém Městě i širším regionu dětem, mládeži, dospělým lidem i celým rodinám v nepříznivé životní situaci, a to prostřednictvím pěti registrovaných sociálních služeb (EZOP – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, Občanská poradna, Osobní asistence, Raná péče, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi). Věnuje se také dobrovolnickým programům a programům primární prevence ve školách, které realizuje Centrum prevence CéPéčko.