Rainbow page separator

NA JEDNÉ LODI, VE VLNÁCH ŽIVOTA

Úterý, 13. Září 2016

NA JEDNÉ LODI, VE VLNÁCH ŽIVOTA

Portimo, o.p.s. zve všechny přátele dobročinnosti a zábavy na svou podzimní benefici. Její pátý ročník se uskuteční s podporou Města Nové Město na Moravě v pátek 7.října 2016 v novoměstském kulturním domě pod názvem NA JEDNÉ LODI, VE VLNÁCH ŽIVOTA.

Letošní benefice chce hostům nabídnout program, zaměřený na život a jeho proměny v běhu času – proto o čase různými formami vypovídají obě divadelní představení, výstava fotografií, téma obrazárny, živé sousoší i fotokoutek ve stylu „secese i recese“. To vše doprovodí celodenní hračkoviště a benefiční kafárna. „Chceme ukázat životaběh a čas různými formami. Záměrem je nechat hosty benefice prožít všemi smysly různé životní etapy a připomenout, že rozmanité ´vlny´ k opravdovému životu přirozeně patří“, říká Ruth Šormová, ředitelka Portimo, o.p.s.

Program benefice zahájí dvě dopolední divadelní představení pro dětské diváky. Příběh MOMO v podání Studia Damúza je inspirován knihou Michaela Ende „Děvčátko Momo a ukradený čas“, a je určen dětem mladšího školního věku. Představení začínají v 9 a v 11 hodin a jsou již téměř vyprodaná díky zájmu novoměstských škol.

VEPSÁNO DO VRÁSEK. To je název výstavy sociálních fotografií známého českého fotografa Jiindřicha Štreita. Fotografie zachycují rozmanitost stáří a budou při benefici k vidění od 10 až do 23 hodin. Výstava je prodejní formou „tiché aukce“.

Od 10 do 18 hodin bude v předsálí otevřeno HRAČKOVIŠTĚ. Letos je pro děti připraven výběr originálních her a hraček, včetně maxi deskových her a velkých didaktických herních panelů, které budou mít při benefici svou premiéru.

Především (ale nejen) pro děti je připravena benefiční OBRAZÁRNA. Ta se budeme během celého dne postupně plnit výtvarnými díly na téma Až budeme staří… Je otevřena od 10 do 18 hodin a vítán je každý, kdo rád kreslí nebo si obrázky prohlíží.

V odpoledním čase od 15 do 17 hodin mohou návštěvníci benefice cinknutím mince rozpohybovat ŽIVÉ SOUSOŠÍ, ve kterém ožijí vlny času a života díky dobrovolníkům – přátelům Portimo.

Tradiční benefiční KAFÁRNA bude letos otevřena od 10 až do 23 hodin. Nabídne hostům pestrý výběr sladkých i slaných dobrot, nápojů i kávy a od 17 do 19 hodin zpestří kafárenské posezení také živá hudba.

Vrcholem benefice bude v 19 hodin divadelní představení BOŽSKÁ SARAH, slavná hra o posledním létě proslulé herečky Sarah Bernhardt. Pro Divadlo Kalich se režie hry podle scénáře Johna Murrella ujala Alice Nellis; v hlavní roli se představí Iva Janžurová, ve vedlejší roli Igor Orozovič (alternuje Kryštof Hádek). Vstupenky je možno zakoupit v předprodeji (v ceně 360 Kč), případně na místě před představením (v ceně 390 Kč).

Během celého dne si mohou návštěvníci zakoupit příležitostné butony, prohlédnout si videoprojekci „Pomáhej Portimu pomáhat!“ nebo se vyfotografovat v kulise benefičního fotokoutku, nazvané „secese i recese“ 🙂 Připraveny jsou také benefiční noviny, poděkování všem dárcům, sponzorům a partnerům benefice a samozřejmě také informační stánek Portimo.

DĚKUJEME, ŽE MÁTE RÁDI DOBROČINNOST A ZÁBAVU!

Portimo, o.p.s. je nestátní nezisková organizace, která vznikla v roce 1998 a pomáhá v Novém Městě i širším regionu dětem, mládeži, dospělým lidem i celým rodinám v nepříznivé životní situaci, a to prostřednictvím pěti registrovaných sociálních služeb (EZOP – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, Občanská poradna, Osobní asistence, Raná péče, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi). Věnuje se také dobrovolnickým programům a programům primární prevence ve školách, které realizuje Centrum prevence CéPéčko.