Rainbow page separator

Na kolech v létě projedou 125 obcí pro Domácí hospic Vysočina

Neděle, 14. Červenec 2019

Nové Město na Moravě / Cykloturné po obcích, městysech a městech, ve kterých v uplynulých letech poskytoval hospicovou péči, připravil na červenec a srpen Domácí hospic Vysočina. 2019. Od roku 2011 jeho pracovníci ve žďárském okrese doprovázeli v závěrečném období života 317 pacientů a jejich blízkých.
Celkem je připraveno dvanáct tras v celkové délce 545 kilometrů, přičemž v itineráři jsou také obce, které hospic finančně podporují. „Turné je poděkováním za důvěru klientů a za podporu, které se nám dostává od veřejnosti a od zastupitelstev obcí. Návštěvami chceme připomenout i to, že je možné naplnit přání většiny lidí dožít závěr života v domácím prostředí se svými nejbližšími. Do třetice touto cestou upozorňujeme na trvající výzvu Darujte den pro hospic, prostřednictvím které může veřejnost hospic podpořit. Potřebujeme prostředky především na rozjezd dětské paliativní péče,“ uvedl ředitel Domácího hospice Vysočina Petr Hladík.
Na kolech pojedou jak pracovníci hospice, tak dobrovolníci. „Rádi bychom poděkovali ve všech obcích osobně, ale jsme si vědomi, že to z mnoha důvodů nelze uskutečnit. Proto vezeme do každé obce poštu. Jezdci na trasách povezou tabulku s poděkováním, dopis a výroční zprávu hospice pro zastupitele, přikládáme i propagační materiály,“ dodal ředitel. Připojit se k cyklojízdě může kdokoliv, ať už jako jezdec, který některou z vybraných tras projede, tak lze hospic podpořit například příspěvkem přes www.darujme.cz/vyzva/1200854.