Rainbow page separator

Na konci března končí splatnost poplatku za držení psů

Sobota, 19. března 2016

Žďár nad Sázavou / Do konce března jsou majitelé žďárských psů povinni zaplatit poplatek za jejich držení. Poplatek je možné uhradit bankovním převodem na účet města pod přiděleným variabilním symbolem, případně hotově nebo platební kartou v pokladně městského úřadu v Žižkově ulici.
Bližší informace o splatnosti poplatku za držení psů budou zájemci poskytnuty na telefonním čísle 566 688 147, k dispozici jsou rovněž na webových stránkách žďárské radnice.
Sazba poplatku za držení psů se odvíjí od skutečnosti, kde obyvatel Žďáru či jeho místních částí zvíře chová a kolik psů drží, což upřesňuje vyhláška města dostupná na webu města. Vymezuje rovněž, kdo je od placení poplatku osvobozen. Nejvyšší poplatek hradí držitelé psů v bytových domech s více než dvěma byty přímo ve Žďáře, a to 900 korun za prvního psa a dva tisíce za druhého a každého dalšího, pokud nejde o důchodce, stejnou taxu platí majitelé za psy držené v sídle podnikání. Nejnižší je poplatek v nemovitostech označených evidenčním číslem, což jsou kupříkladu rekreační chaty.

Foto: www.photohalama.com