malý obchvat
Rainbow page separator

Na malý „obchvat“ Žďáru radnici chybí miliarda

Pondělí, 6. října 2014

Žďár nad Sázavou / Změny územního plánu, které se týkají garáží v lokalitě ulic Novoměstská a Neumannova, jež stojí v cestě plánovanému malému městskému okruhu, neschválili žďárští zastupitelé. Jeden z majitelů tamních garáží totiž žádal, aby byla plánovaná komunikace vyjmuta z územního plánu.
O osud dotčených garáží se v poslední době zvedla vlna zájmu poté, co tam neznámý pisatel vyvěsil letáky varující majitele, že žďárská radnice již brzy nechá garáže vyvlastnit a později je zbourá, aby tudy mohla vést silnice.
Malý „obchvat“ města je naplánován už od roku 1976, garáže byly v lokalitě postaveny již dříve. Ačkoliv je komunikace zanesena v plánech již téměř čtyři desítky let, ani nyní se nepočítá s tím, že by se v příštích letech vybudovala. Chybí peníze. „Před dvaceti lety by malý městský okruh vyšel na nějakých šest set tisíc korun, nyní už by byla potřeba asi miliarda. A protože se jedná o místní komunikaci, na což nejsou žádné dotace, muselo by to město kompletně zaplatit ze svého,“ upozornil žďárský místostarosta Jaromír Brychta.
Nový územní plán Žďáru nad Sázavou bude veřejně projednáván 22. října od 16 hodin v Domě kultury.