Žďár nad Sázavou, aktuality, parkoviště
Rainbow page separator

Na náměstí vzniknou krátkodobá parkovací stání

Pondělí, 9. Září 2013

Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Krátkodobá podélná parkovací stání při silnici I/37 vzniknou v příštím roce v rámci rekonstrukce hlavního tahu městem na náměstí Republiky a v Horní ulici. Žďárská radnice se zřízením parkovacích pruhů souhlasí, ovšem za předpokladu, že jednotlivá stání budou časově omezena a dojde k přesnému vymezení úseků, kde budou auta moci zastavovat.
„Řidiči při silnici na náměstí svoje auta nechávají stát i nyní, ačkoliv je tam zákaz, a policie je pokutuje jen někdy. Rozhodli jsme se proto omezit stání, dejme tomu na dobu dvaceti, anebo třiceti minut, aby si lidé stihli zaběhnout do bankomatu či do obchodu. V noci budou stání prázdná,“ uvedla starostka Žďáru Dagmar Zvěřinová.
Žďárští uvažují i o bezpečnosti cyklistů v centru města. „V této souvislosti budeme muset nějak vyřešit květináče u chodníků, protože když vzniknou podélná stání při silnici, řidiči se budou muset z auta nějak dostat na chodník. Možná by stávající květináče mohl nahradit pruh pro cyklisty,“ doplnila starostka.