Rainbow page separator

Na největší výstavě v kraji bude k vidění na tři tisíce zvířat

Neděle, 30. září 2018

Bohdalov / Největší chovatelskou výstavu v kraji – Výstavu Vysočiny v Bohdalově – mohou lidé navštívit první říjnový víkend, tedy 6. a 7. října v tamním kulturním domě a jeho okolí.
„K vidění bude letos 1406 králíků, 762 holubů a 553 kusů drůbeže. Souběžně ještě proběhne v chovatelské hale výstava původního zakrslého plemene slepic – sebritek. Součástí výstavy je také expozice ovcí a koz, okrasného ptactva, terarijních zvířat a akvarijních rybiček,“ informovala Marie Ondráková ze Základní organizace Českého svazu chovatelů v Bohdalově. Doplnila, že více jak 2 700 zvířat na výstavu přihlásilo přes 250 chovatelů, a to nejenom z Vysočiny, ale i z dalších osmi krajů republiky. Každý rok na bohdalovskou výstavu zamíří až pět tisíc návštěvníků.

Výstavu Vysočiny, která bude přístupná v sobotu 6. října od 7 do 18 hodin a v neděli 7. října od 8 do 13 hodin, po oba dny doplní rovněž doprovodný program – například divácky oblíbený králičí hop, agility, ukázky výcviku psů, zooterapie, farmářské a řemeslné trhy, tombola, ale třeba i unikátní ukázka letů akrobatických holubů. Návštěvníci mohou zavítat i do relaxační pyramidy nad Bohdalovem, kde se v sobotu od 9 do 17 hodin uskuteční den otevřených dveří.