Rainbow page separator

Na „Obchodce“ si již druhý rok zkoušeli žáci základních škol „Jak se co dělá“.

Neděle, 2. Prosinec 2018

Žďár nad Sázavou / Již od loňského školního roku nabízíme žákům základních škol možnost vyzkoušet si na vlastní kůži různé odborné dovednosti, které u nás vyučujeme.

Nabízíme tak pomoc s volbou vhodné profesní orientace. Cílem je, aby žáci poznali zákulisí, dovedli si lépe představit požadavky, náročnost a realitu různých profesí a činností. Jejich průvodci jsou naši vlastní žáci učebních či studijních oborů, kteří příchozím přímo pomáhají se zvolenou činností. Pedagog jen přihlíží a zasahuje pouze v případě potřeby.

Letos proběhlo zážitkové odpoledne dne 14. 11. 2018. Několik desítek účastníků si ověřilo svoje schopnosti a mohli svoji představu srovnat s realitou. A jak celé odpoledne probíhalo?

Zájemci sobě, kamarádům či rodičům míchali osvěžující nápoje, vytvořili malý zákusek či uvařili dobrou kávu. Rušno bylo v kadeřnickém, kosmetickém a masérském salónu.

Řada maminek a kamarádek opouštěla školu s vyfoukaným účesem, namasírovanými zády, manikúrou či s jemnýma rukama z parafínového zábalu.

Na pracovištích interiérových tvůrců žáci učebních oborů pomáhali pomůckami i radami s výrobou drobných dárků a ozdob.

Studenti obchodní akademie se v letošním roce zapojili do reálného podnikání v rámci Baťova vzdělávacího systému JA CZECH a nabízeli svoje vlastní výrobky a služby skutečným zákazníkům. Pro všechny to byla cenná zkušenost.
Workshop se letos opravdu vydařil.

A ten, kdo nestihl přijít, může pod pokličku alespoň trochu nahlédnout ještě na dnech otevřených dveří, která škola pořádá dne 11. 1. 2019.
Ing. Jana Rudelová
Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou s.r.o.