Rainbow page separator

Na operační zákroky v nemocnici dojde nejdříve v květnu

Středa, 15. Duben 2020

Nové Město na Moravě / Nejdříve v průběhu května se výhledově počítá s uvolňováním jednotlivých provozů v novoměstské nemocnici, stejně jako i v ostatních vysočinských krajských nemocnicích. Tyto kroky budou moci být provedeny až poté, co vláda upraví dosud platná mimořádná opatření.
„Osobně na změny opatření vůbec nespěchám, naše nemocnice by v případě příznivé epidemiologické situace mohly začít vybrané operativní výkony dělat nejdříve v květnu. Šlo by například o nevyhnutelné plánované kardio nebo onkologické výkony,“ upřesnil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Optimistické varianty fungování nemocnic mají podmínku, kterou je pokles nově pozitivně testovaných lidí v celé republice.
Na Vysočině bylo k úternímu ránu 160 potvrzených případů nemoci COVID-19. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se obává nárůstu pozitivních osob v následujících dnech. „S příchodem vyšších teplot a s nástupem volných dní veřejnost ztratila přirozenou ostražitost. Především při sportu bohužel dvoumetrový odstup nestačí. Existují studie, které potvrzují, že při sportu se viry šíří na vzdálenost i pět a více metrů. Je tedy nutné nosit roušku také při sportu v městské zástavbě. Jako zcela zbytné stále vidím rodinné nákupy v supermarketech, které může zajistit jeden dospělý. I nákupy v hobby marketech mohly minimálně týden počkat. Apeluji na spoluobčany, aby v rámci ochrany svého zdraví přehodnotili priority a zdraví posunuli opět na první místo,“ dodal hejtman.