Rainbow page separator

Na podzim bude k prodeji osm parcel pro domky na Klafaru

Úterý, 23. srpna 2016

Klafar, Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Při zasedání 29. srpna budou žďárští radní schvalovat regulativy pro stavbu na osmi nových parcelách v lokalitě Klafar. Firma, která provede vybavení Hrnčířské ulice inženýrskými sítěmi, již převzala staveniště.
„Pravidla a záměr prodeje ještě musí 8. září potvrdit zastupitelstvo. Pokud tak učiní, záměr bude vyhlášen od 12. září do 14. října,“ uvedl žďárský místostarosta Josef Klement.
Nejnižší cena za zasíťovanou parcelu má činit tisíc korun za metr čtvereční a k tomu ještě daň z přidané hodnoty ve výši 21 procent. V případě více zájemců o pozemek rozhodne nabídka v aukci. Vzhledem k velkému zájmu o stavební parcely se už při předchozím prodeji před několika lety ceny v aukci vyšplhaly až na 2500 korun za metr čtvereční.
Infrastruktura ve vznikající Hrnčířské ulici bude kompletně dokončená v červnu. Zasíťování bylo podle informací žďárské radnice vyčísleno na 40 milionů korun, v soutěži se náklady podařilo snížit na polovinu.
Další stavební pozemky ve čtvrti Klafar by měly být zájemcům k dispozici napřesrok. „Za rok touto dobou bychom rádi vyhlásili záměr na prodej několika desítek pozemků v navazující lokalitě. Nyní se jedná o pozemky kolem tisíce metrů čtverečních, ty další by měly být menší,“ řekl starosta Žďáru Zdeněk Navrátil.