Rainbow page separator

Na podzim začne druhá část revitalizace žďárské veřejné zeleně

Neděle, 17. Květen 2020

Žďár nad Sázavou / V listopadu odstartuje další etapa revitalizace městské veřejné zeleně. Bezmála čtyři stovky nových stromů žďárská radnice nechá vysadit převážně v centru města a jeho blízkém okolí, jde o obnovu stromořadí ve více než desítce ulic. „Jedná se o výsadbu listnáčů – hlavně javorů, lip, jilmů a dubů s obvodem kmínku šestnáct až osmnáct centimetrů, kterými budou doplněny a zčásti obnoveny aleje a stromořadí ve dvanácti ulicích města,“ sdělila žďárská místostarostka Ludmila Řezníčková.
V listopadu arboristé ošetří jednasedmdesát dřevin a 384 nových bude vysazeno. Na jaře příštího roku pak půjde k zemi 115 nemocných či jinak nevhodných stromů, které budou na podzim nahrazeny novými. Předpokládané náklady činí 5,5 milionu korun, z čehož 2,8 milionu pokryje dotace.
Výsadba navazuje na první etapu revitalizace žďárské veřejné zeleně, k níž došlo před dvěma lety. Tehdy se obnova nějakým způsobem dotkla více než dvou tisícovek dřevin a v důsledku toho stromů ve městě celkově přibylo. Tato etapa byla vyčíslena na celkem 7,3 milionu korun s dotací ve výši 4,1 milionu.