Rainbow page separator

Na průjezdu Žďárem čekají řidiče po celé prázdniny kolony

Pondělí, 12. července 2021

Žďár nad Sázavou / Od pondělí 12. července až do konce prázdnin čekají na řidiče na průtahu Žďárem dopravní komplikace. Omezení, kdy zůstane průjezdný jen jeden jízdní pruh a doprava bude řízena semafory, je spojeno s první částí rekonstrukce silnice I/37 v režii Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). Stavební práce se ve čtyřech etapách týkají úseku Jungmannovy a Bezručovy ulice, přičemž semafory na světelné křižovatce ulic Dolní, Wonkova, Jungmannova a Sázavská budou v době dopravních omezení mimo provoz.
Komplikace na frekventovaném průjezdu Žďárem, kdy se očekává tvorba kolon, podpoří i souběh dopravních uzavírek, které jsou již v platnosti. To se týká objížďky přes Vysoké a Sněžné do Jimramova, která byla vytyčena v souvislosti s výstavbou kruhové křižovatky v Novém Městě. Stále platí také objízdná trasa pro nákladní dopravu vedoucí přes Žďár, kterou ŘSD naplánovalo kvůli uzavírce státní silnice I/19 v Simtanech.
Od 12. do 19. července bude v souvislosti se stavebními pracemi uzavřený také vjezd na parkoviště u zimního stadionu, což ztíží přístup do očkovacího centra. Lidé, kteří tam zamíří, mohou zaparkovat na vyhrazených místech na parkovišti v Libušínské ulici. K nutné dopravní obslužnosti očkovacího centra poslouží cyklostezka.
Rekonstrukce „sedmatřicítky“ má pokračovat i v příštím roce, a to navazující částí od odbočky do Sychrovy ulice až po parkoviště firmy Tokoz u výjezdu z města.