Rainbow page separator

Na „sedmatřicítce“ finišují s obchvatem, řidiči úsek objíždějí

Neděle, 4. července 2021

Žďársko / Až do konce srpna čeká řidiče objížďka na frekventované trase státní silnice I/37 spojující Žďár nad Sázavou s Velkou Bíteší, a to v úseku mezi Osovou Bítýškou a Bíteší. Důvodem je dokončení pokládky živičných vrstev vozovky a propojení jednotlivých částí nového obchvatu Osové Bítýšky, které dosud kříží stávající komunikace.
Řidiči osobních automobilů využívají jednosměrnou objížďku ve směru na Bíteš po silnici II/390 k Vlkovu a po silnici III/3791 do Bíteše. Opačným směrem se jezdí po silnici II/602 ve směru na Křeptovský dvůr a pak po komunikaci II/390 na Osovou Bítýšku. Těžká doprava je přesměrována na dálnici D1 na EXIT 141 Velké Meziříčí-západ a dále po silnicích II/602 a II/354 přes Netín do Ostrova nad Oslavou, kde se objízdná trasa napojí zpět na komunikaci I/37.
Výstavba přibližně tříkilometrového silničního obchvatu Osové Bítýšky za přibližně 214,3 milionu korun bez DPH, která začala v září 2019, má být dokončena letos v září. Už v květnu došlo k převedení dopravy na nový čtyři sta metrů dlouhý úsek, dokončená je i protihluková stěna k centru Bítýšky a další dopravní stavby týkající se přeložky silnice I/37.