Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, kamera, Věžička, Stalingrad
Rainbow page separator

Na Stalingradě přibude kamera, instalují ji na „Věžičce“

Sobota, 2. Únor 2013

Žďár nad Sázavou / Kamera, která bude umístěna ve žďárském sídlišti zvaném Stalingrad, má podle vedení Žďáru nad Sázavou pomoci při snížení kriminality. Strážníci i policisté v lokalitě často řeší trestnou činnost a přestupky některých obyvatel, četné jsou i stížnosti na nepořádek, hluk, rvačky a ničení majetku. „Téměř třetina policejních zásahů ve městě je právě tam. Bez kamery nejsme schopni oblast soustavně sledovat a zklidnit,“ vyjádřila se starostka Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinová.

Kamera, již patnáctá ve Žďáře, má mít své místo v lokalitě, kde jsou problémy tradičně největší – v Brodské ulici za svobodárnou číslo šest. „Oko“ bude umístěno na „Věžičce“. V ulicích se má navíc objevit i dvojice asistentů prevence kriminality. Ti by patřili do stavu městské policie, avšak neměli by její pravomoci. Dbali by na to, aby byl v lokalitě klid a pořádek, děti chodily do školy a nepotloukaly se místo toho po sídlišti a podobně. Pokud by došlo na složitější situace, při kterých by ze zákona nemohli zasáhnout, přivolali by policisty.

Na projekty prevence kriminality, ke kterým patří i dva programy určené pro problémové děti a mládež i jejich rodiče, bude město žádat o finanční příspěvky kraj, případně ministerstvo vnitra. Žďár hodlá vložit do všech čtyř naplánovaných projektů šest set tisíc korun. Stejně vysokou částku může obdržet v podobě dotace.