Žďársko, zdarsko, aktuality, Velká cena, závod, cyklisti
Rainbow page separator

Na Velkou cenu Kraje Vysočina dohlédnou policisté

Pátek, 5. července 2013

vysocina-2010-nove-mesto-na-morave-bystrice-nad-pernstejnem-zdar-nad-sazavou-cyklisti-300x154Žďársko / V sobotu 6. července proběhne na silnicích žďárského okresu cyklistický závod s názvem Český pohár v silniční cyklistice 2013 – Velká cena Kraje Vysočina. Zúčastní se ho asi 120 závodníků. Letos se akce přímo Žďáru nad Sázavou nedotkne kvůli stavebním pracím a dopravním omezením ve městě, cyklisté se však budou pohybovat po komunikacích v jeho těsné blízkosti.

„Start závodu bude v jedenáct hodin dopoledne ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě. Trasa povede přes Radňovice, Lhotku, Vysoké, Počítky, Sklené, Tři Studně a Vlachovice zpět do Nového Města. Závod se uskuteční za plného provozu, a proto budou na bezpečnost na pozemních komunikacích dohlížet policisté. Do opatření jich bude nasazeno dvanáct,“ informovala žďárská policejní mluvčí Monika Pátková.

Doprovod cyklistického pelotonu zajistí jedno služební vozidlo policie a dva policisté na motocyklech. Další strážci zákona budou na vytipovaných místech zajišťovat bezpečný průjezd závodníků.

„Naší prioritou je dohlédnout na průjezd pelotonu a zajistit bezpečnost a plynulost v silničním provozu během závodu,“ upřesnil vedoucí odboru služby dopravní policie krajského ředitelství Jan Kostečka.