Rainbow page separator

Na webu se lidé mohou vyjádřit k parkování v ulicích Žďáru

Úterý, 27. února 2024

Žďár nad Sázavou / Web se základními informacemi k tématu parkovacích zón, které ve městě hodlá zřídit žďárská radnice, mohou nejenom obyvatelé Žďáru navštívit prostřednictvím odkazu https://cutt.ly/parkovacizony. Lidé tam mohou vyplnit rovněž parkovací mapu či doplnit svoje připomínky i zkušenosti s parkováním ve žďárských ulicích. 

Bližší informace se pak zájemci dozví na první ze série veřejných diskusí na toto téma, která se uskuteční ve středu 28. února od půl páté odpoledne v zasedací místnosti zastupitelů. Představena při ní bude rovněž dopravní analýza od firmy M. O. Z. Konsult, kterou si město nechalo vyhotovit. 

Parkovací systém, jenž zahrne širší centrum Žďáru, má vycházet ze tří zón odlišených barvami, a to pro stálé obyvatele, místní podnikatele a krátkodobé návštěvníky města. Konkrétní oblasti se volí na základě skutečnosti, kde jsou s odstavením aut největší potíže. 

Parkovací zóny mají řidiče donutit zvážit užití automobilu a jeho parkování v širším centru Žďáru. Cílem záměru má být zejména zvýhodnění obyvatel s trvalým bydlištěm ve městě, současně i dosažení omezení dlouhodobého parkování, snížení počtu parkujících vozidel a motivace lidí k využití jiných možností přepravy. V současné době se projekt nachází ve fázi analytické přípravy, k jeho spuštění by výhledově mohlo dojít v prvním či druhém čtvrtletí roku 2025.