Žďár nad Sázavou, aktuality, rušení pošt
Rainbow page separator

Na Žďársku koluje petice proti rušení malých pošt

Sobota, 28. Prosinec 2013

Žďársko / Sdružení místních samospráv ČR iniciovalo vznik petice proti rušení malých pošt. Petice je k podepsání i v řadě obcí žďárského okresu, a to do 6. ledna.

Vláda by měla o návrhu Českého telekomunikačního úřadu, který navrhl povinný počet pošt na 2100, zatímco nyní je jich 3227, jednat v dohledné době. „V této atmosféře se na nás obracejí desítky starostů, kteří již zaznamenávají tlaky na zrušení. Pokud by vláda posvětila návrh na stanovení takto minimálního počtu pošt, byl by to pro venkov pomyslný hřebík do rakve,“ je přesvědčen místopředseda Sdružení místních samospráv ČR a zároveň starosta Křižánek na Novoměstsku Jan Sedláček. Dodal, že text petice byl rozeslán do řady dalších obcí.

Zástupci Sdružení místních samospráv ČR upozorňují, že pošta je službou veřejnou a Český telekomunikační úřad si daňoví poplatníci hradí proto, aby hájil jejich potřeby a právo na dostupné poštovní služby. Cílem petice je podle nich především přimět novou vládu, aby návrh telekomunikačního úřadu na snížení počtu povinných pošt na 2100 zamítla a vytvořila regulaci, která by zachovala stávající stav.