Žďár nad Sázavou, aktuality, rušení pošt
Rainbow page separator

Na Žďársku koluje petice proti rušení malých pošt

Sobota, 28. prosince 2013

Žďársko / Sdružení místních samospráv ČR iniciovalo vznik petice proti rušení malých pošt. Petice je k podepsání i v řadě obcí žďárského okresu, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to do 6. ledna.

Vláda by měla o návrhu Českého telekomunikačního úřadu, který navrhl povinný počet pošt na 2100, zatímco nyní je jich 3227, jednat v dohledné době. „V té[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to atmosféře se na nás obracejí desítky starostů, kteří již zaznamenávají tlaky na zrušení. Pokud by vláda posvětila návrh na stanovení tak[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to minimálního počtu pošt, byl by [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to pro venkov pomyslný hřebík do rakve,“ je přesvědčen mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topředseda Sdružení místních samospráv ČR a zároveň starosta Křižánek na Novoměstsku Jan Sedláček. Dodal, že text petice byl rozeslán do řady dalších obcí.

Zástupci Sdružení místních samospráv ČR upozorňují, že pošta je službou veřejnou a Český telekomunikační úřad si daňoví poplatníci hradí pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to, aby hájil jejich potřeby a právo na dostupné poš[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovní služby. Cílem petice je podle nich především přimět novou vládu, aby návrh telekomunikačního úřadu na snížení počtu povinných pošt na 2100 zamítla a vytvořila regulaci, která by zachovala stávající stav.