Žďársko, zdarsko, aktuality, farmářské, trhy
Rainbow page separator

Na Žďársku se už blíží sezona farmářských trhů

Středa, 4. dubna 2012

Žďársko/ S příchodem jarního období se do některých měst a vesnic žďárského okresu vracejí u veřejnosti velmi oblíbené farmářské trhy. Nakoupit čerstvé a domácí produkty budou moci i tento rok lidé například v Novém Městě na Moravě. Tam se první letošní trh, tentokrát pořádaný pod hlavičkou Horáckého muzea, koná v sobotu 26. května.

Poté se budou tyto akce odehrávat vždy jednou za čtrnáct dní, a to od osmi do dvanácti hodin v parku před Horáckou galerií. Nově budou také pořádány doprovodné programy v podobě workshopů a tvořivých dílen zručných řemeslníků před budovou Horáckého muzea. V případě nepříznivého počasí se tyto aktivity přemístí do jeho vestibulu. Poslední letošní novoměstská farmářská prodejní akce, na níž se bude nabízet mimo jiné sezónní zelenina a ovoce, kravské a kozí sýry, uzené sýry, salámy, klobásy, maso, med a medové produkty, koření, bylinky, květiny či  sazenice, se pak bude konat 27. října 2012.

Farmářské trhy nebudou opět chybět ani v Bystřici nad Pernštejnem. První letošní akce tohoto druhu je tam naplánována na 21. duben od osmi hodin ráno na Masarykově náměstí. Další trhy se pak budou tamtéž konat 19. května, 23. června, 21. července, 18. srpna a 22. září. I tam budou k dostání sýry, uzeniny, pečivo a další produkty od farmářů. Trhy se tento rok budou konat také ve Křižánkách na Novoměstsku. Naproti tomu ve Žďáře nad Sázavou pro letošek zatím město pořádání takovýchto akcí zatím neplánuje. (zp)