Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, značení, dotace
Rainbow page separator

Na značení tratí budou Žďárští shánět dotace

Čtvrtek, 10. Únor 2011

Žďár nad Sázavou/ Lyžaři, kteří s oblibou využívají upravované běžecké trasy v okolí Žďáru nad Sázavou, by se na nich mohli v budoucnu orientovat mnohem lépe. Město se totiž pokusí zrealizovat projekt, díky kterému by se v terénu octlo celkem patnáct informačních tabulí. Ty by milovníkům běžeckého lyžování naznačily, kudy se mají vydat. Od tohoto zlepšení podmínek si Žďárští kromě jiného slibují nejenom vyšší návštěvnost města a podpoření cestovního ruchu, ale i turistické zatraktivnění celého žďárského regionu.

Moderní značení lyžařských tras by mělo vyjít na přibližně tři sta tisíc korun. Představitelé okresního města ale doufají, že se jim podaří získat na akci dotaci z Regionálního operačního programu (ROP) Jihovýchod. „Dotace by mohla pokrýt až pětaosmdesát procent celkových nákladů, to znamená 255 tisíc korun. Zbývajících 45 tisíc korun bychom pak doplatili ze svého,“ vyjádřila se žďárská starostka a senátorka Dagmar Zvěřinová.

Zda se o získání dotace pokusit, nebo nikoliv, to pověření představitelé města již konzultovali s pracovníky ROPu. Ti projekt označili za vhodný, ale zároveň Žďárské upozornili, že nemusejí uspět kvůli velkému převisu podaných žádostí. Přesto se vedení města rozhodlo o získání dotace pokusit a projekt předfinancovat. „Je také možné, že bude zrealizován, i když dotaci nakonec nezískáme,“ nastínila další možnou investici Žďáru Dagmar Zvěřinová.