Rainbow page separator

Nad dostavbou penzionu je otazník, město se poohlíží i jinde

Neděle, 28. dubna 2024

Žďár nad Sázavou / Žádnými aktuálními informacemi od zhotovitele k pokračování předloni přerušené stavby seniorcentra v Komenského ulici nedisponuje žďárská radnice. Navíc dokladuje, že stavební pozemek není zabezpečený proti vstupu nepovolaných osob. V současné době zástupci města začali jednat s dalším soukromým investorem, který by měl na území Žďáru zájem postavit a provozovat domov pro seniory vyžadující celodenní péči, a to bez ohledu na to, zda a kdy společnost SeneCura seniorcentrum v Komenského ulici dokončí. 

Klienti se původně měli do nového domova pro 132 lidí trpících Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demencí, jehož stavba byla zahájena na podzim roku 2020, stěhovat loni v létě, ale potíže se statikou a navýšení nákladů zapříčinily zpoždění prací. S tím souviselo i další prodloužení nájmu Seniorpenzionu ve žďárském hotelu FIT v Horní ulici se čtyřiceti klienty vyžadujícími nepřetržitou péči, kteří v novém centru mají rovněž najít svůj domov. Nájemní smlouva ve FITu byla nejdříve prodloužena do konce roku 2024 s tím, že SeneCura uhradí veškeré náklady, a loni na podzim ji město nechalo prodloužit až do konce roku 2029.

Nevyužívaný objekt z majetku Kraje Vysočina firma SeneCura, tehdy ještě Senior holding, odkoupila v roce 2016 za účelem vybudování pobytového zařízení poskytujícího služby domova pro seniory a domova se zvláštním režimem, což byla i podmínka prodeje nemovitosti. Stavět se mělo začít v roce 2017, nakonec to bylo až o tři roky později. Poté došlo k potížím ke statikou a zvýšení nákladů a následně i interním problémům ve firmě, což v polovině roku 2022 vedlo k přerušení prací.