Rainbow page separator

Nádražní ulici od pošty po okružní křižovatku obsadí stavbaři

Středa, 14. Srpen 2019

Žďár nad Sázavou / Ještě tento měsíc začnou stavbaři rekonstruovat úsek Nádražní ulice mezi kruhovým objezdem pod nádražím a Českou poštou. Hotovo má být do příštího léta, přičemž další etapy obnovy ulice budou následovat.
V rámci první etapy rekonstrukce Nádražní ulice za 21,1 milionu korun dojde k výměně kanalizačních rozvodů a vodovodních řadů ve finanční režii Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko a k vybudování plynových rozvodů. Ulice získá nové povrchy silnice i chodníků, a to včetně osvětlení a veřejné zeleně. „Přibližně 6,5 milionu korun z celé částky zaplatí Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko za vodovodní a kanalizační část. Celkové náklady pro město nebudou větší než 15 milionů korun,“ přiblížil žďárský místostarosta Josef Klement.
Stavba si vyžádá také dopravní omezení. Při rekonstrukci dojde ke zrušení zastávek MHD Nádražní a Dagmarky. Pro linky čísel 3 a 6 bude za zrušenou zastávku Nádražní náhradní zastávkou Strojírenská, u Hajčmanů a zastávku Dagmarky pak nahradí Strojírenská, u mostu. Silnice bude pro řidiče od kruhové křižovatky až po poštu neprůjezdná od září do listopadu. Přes zimu nastane pauza, ale na jaře se uzavírka s pokračováním stavebních prací obnoví.
Poté, co bude příští léto dokončena první etapa rekonstrukce žďárské Nádražní ulice, dojde na pokračování v podobě přestavby pěší zóny. Její nová podoba vyjde z vítězného návrhu architektonické soutěže, kterou před časem žďárská radnice zorganizovala.