Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, dluh, nájemné
Rainbow page separator

Nájemníci řeší dluhy na poslední chvíli

Neděle, 16. Únor 2014

Žďár nad Sázavou / Tříměsíční výpověď od konce loňského roku běží některým dlužníkům ve žďárských městských bytech. Jedná se o nájemníky v malometrážních a sociálních bytech, převážně v sídlišti Stalingrad. Nájem se službami za daný měsíc nezaplatili více jak tři měsíce po datu splatnosti.
Ve většině případů se podle žďárské radnice jedná o stále stejné lidi, kteří nakonec svůj dluh vůči městu uhradí. Jindy se jedná o momentální finanční tíseň, ke které se ovšem nájemníci neradi přiznávají.
„Důležité je, aby lidé, kteří mají problém se zaplacením, ihned přišli na úřad a začali věc řešit. Lze se domluvit na odkladu, případně splátkovém kalendáři,“ uvedla starostka Žďáru Dagmar Zvěřinová s tím, že vstřícnost radnice se ovšem nedá využívat donekonečna.
„Někdy máme pocit, že jsou lidé nepoučitelní. Ve velké tísni jsme jim opakovaně vyhověli a nájemné jim rozdělili do více měsíců. Někteří však přesto svůj dluh nechávají dojít až k výpovědi z bytu, což je naprosto zbytečné,“ dodala starostka. V některých případech může město problematickým nájemníkům přidělit holobyt v Brněnské ulici.