Rainbow page separator

Nákup koláčů opět podpoří charitní domácí hospicovou péči

Pondělí, 30. Září 2019

Žďár nad Sázavou / Už sedmý ročník charitativní akce s názvem Koláč pro hospic připravuje na středu 9. října Oblastní charita ve Žďáře nad Sázavou. Sbírková kampaň, která se uskuteční v rámci Světového dne hospiců a paliativní péče, se koná napříč charitami Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina. Kampaň se opět uskuteční ve žďárských ulicích a v některých firmách a organizacích, přičemž letos se budou koláče prodávat také v Bystřici nad Pernštejnem. Každoročním dodavatelem pečiva jsou žďárské pekárny ENPEKA a Pekařství Řečice, v Bystřici koláče napeče tamní Pekařství Koudelka. „Cílem kampaně je podpora domácí hospicové péče. Svým finančním příspěvkem podpoříte tuto službu a získáte koláč od místních pekařů. Finanční prostředky, které budou vybrány, poputují na zabezpečení péče o nevyléčitelně nemocné,“ přiblížila ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou Jana Zelená.
Lidé ve Žďáře budou moci kampaň podpořit především u stánku v Horní ulici vedle prodejny Vesna, a to v době od 8 do 16 hodin. Před šestou hodinou ranní se přidají i zaměstnanci firem ŽĎAS a DEL, poté i zaměstnanci společnosti PKS. Již tradičně se také do kampaně zapojí i poliklinika. Dále budou moci koupí koláče přispět i úředníci z úřadu práce a městského úřadu. Dobrovolníky s koláčky z řad studentů zdravotnické školy bude možné potkat na náměstí, na pěší zóně i na dalších frekventovaných místech města.
V Bystřici se budou Koláče pro hospic prodávat na Masarykově náměstí vedle prodejny Albert od 10 do 16 hodin. Další koláčky ráno roznesou tamní gymnazisté. K akci se přidají i pracovníci a klienti stacionáře Rosa, kteří navštíví úřady, a koláčky budou od 9 do 14 hodin k mání také v infocentru. Letošní novinkou je virtuální podpora akce, kdy je možné přispět přes portál Darujspravne.cz a získat virtuální koláč.