Žďár nad Sázavou, aktuality, náměstí, rekonstrukce, uzavírka
Rainbow page separator

Náměstí zprůjezdnili o pár dnů dříve

Pondělí, 29. července 2013

Žďár nad Sázavou / Od pátečního dopoledne je už opět průjezdné žďárské náměstí Republiky, na kterém se od začátku června uskutečnila rekonstrukce kanalizace a vodovodu, již z větší části financoval Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko. Uzavírka náměstí kvůli pracím na silnici I/37 byla povolena do 31. července.

36394-namesti-zdar-nad-sazavou-virtualni-fotografie-z-rc-mikrokopteru-dajcJako první začala v pátek náměstím projíždět osobní i nákladní doprava, v pondělí 29. července dojde i na obnovení provozu linek městské hromadné dopravy. Jízdní řád pravidelných spojů MHD ale i nadále ovlivňují aktuální uzavírky ulic Brněnská a Wonkova. Informace o vedení MHD do neděle 4. srpna jsou uvedeny například na oficiálních webových stránkách Žďáru nad Sázavou.

Od pondělí 5. srpna by už měly všechny linky jezdit podle jízdních řádů, do nichž ovšem ještě mohou zasáhnout krátkodobé uzavírky ulice Dolní či křižovatky ulic Dolní a Žižkovy. Ty budou spojeny s rekonstrukcí povrchů silnice I/37, kam se dělníci v srpnu přesunou po dokončení opravy úseku komunikace v ulici Brněnská.