Kino, rekonstrukce
Rainbow page separator

Návrh nové podoby kina projednají radní

Pátek, 5. Září 2014

Kino Vysočina Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Budoucnost žďárského kina, které je od začátku září mimo provoz, v polovině měsíce projednají žďárští radní. 9. září jim bude představen návrh architekta, jak by měl vypadat interiér zařízení a k čemu všemu by mělo sloužit. Po projednání a schválení dojde k vypracování časového harmonogramu prací a studie finanční náročnosti.
Ještě letos by se mělo v budově začít pracovat na rekonstrukci elektrorozvodů, na což má radnice v rozpočtu vyčleněno 3,5 milionu korun. „Předpokládáme, že vlivem výběrového řízení se podaří částku snížit, takže nám ještě zbude na rekonstrukci sociálního zařízení,“ předpokládá žďárský místostarosta Jaromír Brychta.
Kino Vysočina od 1. ledna začne radnice provozovat pod hlavičkou příspěvkové organizace města Kultura Žďár. Kromě vnitřní přestavby, která zahrne i přebudování hlediště či změnu systému vytápění budovy, je počítáno s tím, že kino bude sloužit jako multifunkční zařízení. Konat by se tam mohly například besedy a přednášky, vyloučena není ani možnost přenosů koncertů, operních představení či sportovních akcí. Kdy se v kině opět začne promítat, to v tuto chvíli není jasné. „Není možné cokoliv předjímat, záleží na tom, co bude přestavba kina zahrnovat, ale i na finančních možnostech,“ sdělil místostarosta Žďáru Ladislav Bárta.