Rainbow page separator

Nedělní otevření nové cyklotrasy doplní opékání špekáčků

Pátek, 9. června 2017

Cyklostezka

Žďár nad Sázavou / Slavnostního otevření nové cyklotrasy spojující Žďár nad Sázavou a Nové Veselí, která byla vybudována společným nákladem obou sídel v závěru loňského roku, se mohou zúčastnit zejména milovníci jízdy na bicyklech. Uskuteční se v neděli 11. června od 14 do 16 hodin u Votoupalova rybníka. „Je to asi v polovině trasy. Vezměte děti a přijďte. Opečeme si špekáčky, které budou připravené na místě, a pobratříme se s Novoveselskými,“ vyjádřil se žďárský starosta Zdeněk Navrátil.
Cyklotrasa vznikla úpravou terénu a položením nového povrchu na původní polní cestě mezi křížkem u lesa a rybníkem ve směru k Veselí, což byla „žďárská část“, a pak dál až do Nového Veselí. Nová trasa tak cyklisty ze Žďáru nedříve provede kolem Kamenného rybníka, kudy prochází i červená turistická značka ve směru k Březí nad Oslavou. Cyklotrasa pak ze značky uhýbá ke „křížku“ a míří k Votoupalovu rybníku. Trasa pro cyklisty má být v budoucnu doplněna vycházkovým okruhem kolem Vetelských rybníků.
Náklady na stavbu byly vyčísleny na 4,2 milionu korun, přičemž cyklotrasa nabízí bezpečnou a pohodlnou alternativu jízdy mezi Žďárem a Novým Veselím, neboť se cyklisté vyhnou frekventované silnici II/353 spojující Žďár nad Sázavou s Jihlavou.